Carrer Pica d'Estats, 2, 2a planta

25006 Lleida

Telèfon: 973 279 999

Horari d'atenció al públic: de dilluns a divendres de 9 a 14 hores, de dilluns a dijous de 15.30 a 17.30 hores

 

Inspector en cap: Josep Maria Vera Mur

Inspector en cap adjunt: Josep Serentill Rubio

Coordinador àrea geogràfica Alt Pirineu-Aran-Segrià: Joan Valldaura Pujol

Coordinador àrea geogràfica Corredor del Segre-Segrià: Jaume Segués Piqué

Coordinadora àrea geogràfica Zona meridional-Segrià: M. Dolors Sans Mesalles

Les inspeccions territorials tenen un sistema de guàrdies per atendre per telèfon o presencialment els membres de la comunitat educativa i els ciutadans que ho sol·licitin.

Cada dia, en l'horari indicat, hi ha diversos inspectors de guàrdia en la seu territorial; per a concertar una cita amb un inspector o inspectora determinat cal telefonar al número 973 279 999.

El territori de cada Inspecció es divideix en àrees geogràfiques d'acord amb la planificació i l'ordenació escolar d'aquest territori. Cada àrea geogràfica té assignats un inspector o inspectora coordinador i diversos inspectors.

Àrea geogràfica Àrea geogràfica Inspectors
Alt Pirineu-Aran-Segrià Els Alamús, Albatàrrec, Alcanó, Alcarràs, Alcoletge, Alfarràs, Alfés, Alins, Alpicat, Artesa de Lleida, Arties, Barruera, Boí, Es Bòrdes, Bossòst,   Butsènit (partida), Corbins, Espluga de Serra, Esterri d'Àneu, Gessa, Isona, Les, Llavorsí, Lleida, Llívia, Mollerussa, Montoliu de Lleida, La Plana de Mont-ros, La Pobla de Segur, El Pont de Suert, Puigverd de Lleida, Raimat, Rialp, Ribera de Cardós, Salardú, Salàs de Pallars, Sarroca de Lleida, Seròs, Sort, Sudanell, Sunyer, Talarn, Tírvia, Torrebesses, Torrelameu, Tredòs, Tremp, Vielha, Vilaller, Vilanova de la Barca Cervera Garcia, Jordi
Galdeano Garcia, Nicolau
Lapeña Riu, Antoni
Regada Andreu, Montserrat
Solans Benavent, Àngel
Solsona Solé, Joan
Valldaura Pujol, Joan
Corredor del Segre-Segrià Àger, Aitona, Alàs, Albesa, Alcarràs, Alfarràs, Algerri, Alguaire, Almacelles, Almenar, Artesa de Segre, Avellanes, Balaguer, Bellcaire d'Urgell, Bellestar, Bellmunt d'Urgell, Bellver de Cerdanya, Benavent de Segrià, Camarasa, Castellciutat, Castelló de Farfanya, Castellserà, Coll de Nargó, Cubells, La Fuliola, Gerb, Gimenells, La Granja d'Escarp, Ivars de Noguera, Linyola, Llardecans, Lleida, Lles de Cerdanya, Maials, Martinet, Massalcoreig, Menàrguens, Montellà, Montferrer, Montgai, Oliana, Organyà, Os de Balaguer, Penelles, Peramola, El Pla de la Font, El Pla de Sant Tirs, Ponts, La Portella, Prats, Prullans, Puigcerdà, Raimat, La Ràpita, Rosselló, Sant Llorenç de Montgai, La Sentiu de Sió, Seròs, La Seu d'Urgell, Soses, Sucs, Tartareu, Térmens, Torre-serona, Torrefarrera, Torres de Segre, Tuixén, Vallfogona de Balaguer, Vilanova de Meià, Vilanova de Segrià Aragonés Jové, Núria
Ardanuy Peris, M. Elena
Castellà Anglarill, Alba
Huguet Pena, Carme
Lluís Sesplugues, Montserrat
Rexach Lamolla, Mariona
Segués Piqué, Jaume
Serentill Rubio, Josep
Vera Mur, Josep Maria
Zona meridional-Segrià Agramunt, L'Albagés, L'Albi, Anglesola, Arbeca, Els Arcs, Barbens, Belianes, Bell-lloc d'Urgell, Bellaguarda, Bellpuig, Bellvís, Les Borges Blanques, Bovera, Butsènit d'Urgell, Castelldans, Castellnou de Seana, Cervera, Cervià de les Garrigues, Ciutadilla, L'Espluga Calba, Fondarella, Golmés, La Granadella, Guissona, Ivars d'Urgell, Juncosa, Juneda, Lleida, Maldà, Miralcamp, Mollerussa, Els Omells de Na Gaia, El Palau d'Anglesola, Les Pallargues, El Poal, La Pobla de Cérvoles, Preixana, Preixens, Puiggròs, Puigverd d'Agramunt, Sanaüja, Sant Antolí i Vilanova, Sant Guim de Freixenet, Sant Martí de Maldà, Sant Ramon, Sidamon, El Soleràs, Tàrrega, Torà, Tornabous, Torregrossa, Les Ventoses, Verdú, Vila-sana, Vilagrassa, Vilanova de Bellpuig, Vinaixa Arrufat Vilaginés, Gemma
Brufau Galitó, Jaume
Capell Palau, Antoni
Mesalles Rué, Olga
Prat Alsina, Pilar
Relancio Ballester, Elena
Sans Mesalles, M. Dolors
Primària Presidents
Agramunt Brufau Galitó, Jaume
Alcarràs Rexach Lamolla, Mariona
Balaguer Segués Piqué, Jaume
Bellpuig Arrufat Vilaginés, Gemma
Cervera Prat Alsina, Pilar
Guissona Brufau Galitó, Jaume
Les Borges Blanques Capell Palau, Antoni
Lleida Solans Benavent, Àngel
Mollerussa Arrufat Vilaginés, Gemma
Tàrrega Mesalles Rué, Olga
Tremp Valldaura Pujol, Joan
Resta de municipis dels serveis territorials Regada Andreu, Montserrat

  

Secundària Presidents
Balaguer Segués Piqué, Jaume
Cervera Prat Alsina, Pilar
Guissona Brufau Galitó, Jaume
Les Borges Blanques Capell Palau, Antoni
Lleida Solans Benavent, Àngel
Mollerussa Sans Mesalles, M. Dolors
Tàrrega MesallesRué, Olga
Tremp Valldaura Pujol, Joan
Resta de municipis dels serveis territorials Regada Andreu, Montserrat

 

Postobligatoris Presidents
Tots els municipis dels serveis territorials Solsona Solé, Joan

 

Infantil Presidents
Tots els municipis dels serveis territorials Relancio Ballester, Elena

 

Educació especial Presidents
Tots els municipis dels serveis territorials Ardanuy Peris, M. Elena
Data d'actualització:  16.06.2017